Parazitai organizme - priešai, kuriuos sunku aptikti

2014-05-19 00:14   Peržiūros : 2225   Spausdinti


Parazitai organizmeMes visi esame puiki gyvenamoji aplinka bet kuriam helmintui: pastovi temperatūra (36,6°C), nuolatinė drėgmė (apie 80%), reguliariai patenkantis maistas, kurį mes savo pačių labui stengiamės paįvairinti vitaminais, maisto papildais, mineralais ir mikroelementais.

Neabejokite, mūsų parazitai tikrai patenkinti gyvenimu!

Beje, šių pabaisų veikla mūsų organizme yra kalta dėl kone 80% visų mus ištinkančių ligų ir negalavimų. Šių pabaisų vardas - parazitai. Parazito sąvoka apima išties ilgą organizmų sąrašą, pradedant virusais, bakterijomis bei paprasčiausiais pirmuonimis, ir baigiant vabzdžiais kraujasiurbiais. Juk jie visi - helmintai, kirmėlės, askaridės, liamblijos, katinės siurbikės, toksoplazmos, bakterijos ir erkės - visi be išimties parazituoja kitoje gyvybės formoje, gyvena ir klesti svetimos sveikatos sąskaita.

Parazitai organizme: simptomai

Parazitai įsikuria skirtingose žmogaus organizmo vietose ir sukelia skirtingą poveikį, kuris primena kitas ligas. Įvairių parazitų poveikis gali būti painiojamas su tokiomis ligomis kaip anemija, onkologiniai susirgimai, artritas, parodontozė ir kt. Tyrimų dėl organizme esančių parazitų trūkumas gali būti neteisingos diagnozės nustatymo priežastimi.

Parazitai organizme nebūtinai sukelia tam tikrus simptomus, todėl dažnai netrukdomi turi galimybę ilgai išgyventi žmogaus organizme taip jį silpnindami. Parazitai gali sukelti šiuos simptomus:

  • Pilvo skausmus,
  • Pykinimą,
  • Odos niežėjimą ir/ar bėrimą,
  • Lūpų kampučių įtrūkimus,
  • Nagų lūžinėjimą,
  • Galvos skausmus,
  • Silpnumą, blogumo jausmą,
  • Miego sutrikimus ir/ar knarkimą ir kt.

 

Užkratas. Kur ir kaip galima užsikrėsti helmintu?

Kodėl gi pasigauname tokią bjaurastį? Kodėl leidžiame parazitui ne tik įsikurti „šventovių šventovėje" - mūsų kūne, bet ir ten gyventi visko pertekus, tukti, daugintis, nuodyti ir silpninti mūsų organizmą?

Parazitai organizmeDaugeliu atvejų parazitai organizme išgyvena ilgai dėl šių priežasčių:

  • Kartais pacientai metų metus gydo helmintozių pasekmes, nė neįtardami tikrosios savo kančių priežasties. Daugumos kirmėlių invazijos „slepiasi" po vienu ar keliais nespecifiniais simptomais, pvz., bendru silpnumu, alergija, odos niežėjimu, plaukų slinkimu, lūžinėjančiais nagais, nervingumu, miego sutrikimu, pilvo skausmu, vidurių pūtimu, tuštinimosi sutrikimu, sunkiai įveikiama disbakterioze, galvos skausmu, pykinimu, sumažėjusiu apetitu rytais, kūno masės padidėjimu ar sumažėjimu, hemoglobino kiekio kraujyje sumažėjimu.
  • Poliklinikose taikomi tyrimų metodai „kirmėlių kiaušinėliams" nustatyti praktiškai nesuteikia informacijos (neparodo daugumos parazitų).
  • Išaugo miesto butuose laikomų naminių gyvūnų skaičius (beveik visi gyvūnai, įskaitant iš namų neišleidžiamas kates, yra užsikrėtę helmintais).
  • Mūsų tėvynainiai dažnai užsikrečia helmintais atostogaudami karštose šalyse (kadangi inkubacinis laikotarpis ilgas, spėja užsikrėsti ir šeimos nariai bei bendradarbiai), o pasekmės išaiškėja tik praėjus keliems mėnesiams po atostogų.

Šiuo metu yra žinoma apie 300 žmogaus helmintozių, bet ne visos jos plačiai paplitusios.

Parazitų patekimas į žmogaus organizmą yra gana paprastas. Dažniausiai jie į organizmą patenka kartu su nešvariu vandeniu, prastai nuplautais vaisiai ir daržovėmis, netinkamai termiškai apdorotu maistu, lankantis viešose vietose, būnant prie vandens telkinių. Parazitais taip pat galima užsikrėsti ir per orą, nuo namuose laikomų gyvūnų, liečiantis prie nešvarių paviršių ir nesilaikant rankų plovimo rekomendacijų.

Kaip užsikrečiama parazitais?

- per orą
Išdžiūvusias gyvūnų fekalijas išnešioja vėjas, todėl kartu su dulkėmis mes įkvepiame ir parazitų cistų.

Kas yra Vilniaus vejos? Per metus jose susikaupia apie 2000 tonų šunų išmatų, kurių 1 grame yra per 2 mln. askaridžių kiaušinėlių. O biologiškai aktyvus toks kiaušinėlis esti beveik 20 metų! Visas šis „grožis" išdžiūva, pavirsta dulkėmis ir, pučiant vėjui, patenka mums į nosį, burną, nusėda ant batų... Kirmėlių kiaušinėlių aptikta ir namų dulkėse - ant užuolaidų, grindjuosčių, žaliuzių tarpuose. Čia juos tiesiog įnešė vėjas pro langelį. Kaip matote, kad užsikrėstum askaridoze, net nereikia turėti šuns - pakanka atverti langą! (Žinoma, daugeliui toks pareiškimas pasirodys pernelyg drąsus, bet tikimybė užsikrėsti helmintoze oro lašeliniu būdu - pakankamai didelė).

- per maistą
Visų greičiausias būdas, kuriuo parazitų lervos patenka į mūsų organizmą - užkrėsti maisto produktai, t.y., netinkamai nuplauti vaisiai ir daržovės, nepakankamai iškepta ar išvirta mėsa arba žuvis.

- per nešvarias rankas
Galima užsikrėsti ne tik nuo savo nešvarių rankų, bet ir nuo nešvarių pardavėjų, maitinimo įstaigų darbuotojų rankų. O kiek parazitų ant pinigų banknotų! Laikėte rankose pinigus, o po to palietėte maisto produktą, aplaižėte pirštą... štai ir įsileidote „svečių".

Patekus į žarnyną liamblijai, jau po paros vos viename jo centimetre parazituoja iki milijono individų! Jų dauginimosi sparta prilygsta ląstelės dalijimosi greičiui...

Šiuolaikiniai „kirmėlių kiaušinėlių nustatymo" ir kiti panašūs tyrimai - nėra visiškai neveiksmingi. Kai kurių specialistų manymu, jų patikimumas tesiekia vos 20%. Taip yra todėl, kad kai kurios helmintų rūšys apskritai nededa kiaušinėlių arba deda jų per mažai, kad būtų galima tiksliai identifikuoti tyrimo metu. Dažnai helmintų yra ieškoma ne toje biologinėje medžiagoje, kurią būtina tirti.

Tyrimų būdų parazitams nustatyti trūkumai ir privalumai

Išmatų tyrimas. Kiekvienas parazitas kas tam tikrą laikotarpį į išorę išskiria subrandintų kiaušinėlių. Paprastai tai įvyksta kas 1-1,5 mėnesio. Kiaušinėlių „dėjimas" trunka ne ilgiau kaip 1-2 paras. Vadinasi, norint pataikyti į šias dienas, reikėtų į laboratoriją kasdien atnešti išmatų. Tai sunkiai įgyvendinama.

Tulžies tyrimas. Tulžis, kurioje iš tiesų galima pamatyti liamblijas, katines siurbikes ar jų kiaušinėlius, dažniausiai neišsiskiria būtent dėl spazmų, kuriuos sukelia šie parazitai, arba jos išsiskiria per mažai. Parazitas lieka už regos lauko ribų. Pati procedūra tikrai varginanti, todėl daugelis, ypač vaikai, jos atsisako. Be to, jai reikia patyrusio, kantraus laboranto ir geros laboratorijos.

Ultragarso tyrimas. Tai objektyvus vaizdas, kurį subjektyviai, o kartais net diametraliai priešingai, vertina skirtingi specialistai. Atsiranda skirtingų išvadų galimybė. „Sutankėjimas" gali reikšti akmenį, bet gali reikšti ir parazitų sankaupą - tikslų atsakymą parodytų tik skrodimas.

Biorezonansinis kompiuterinis tyrimas. Dar prieš 20 metų buvo įrodyta, kad absoliučiai visi gyvi organizmai (ir ląstelės) turi savus, tik jiems būdingus, vibracijų dažnius. Kiekvienam parazitui taip pat būdingi tam tikro dažnio elektromagnetiniai svyravimai. Biorezonanso metodas suteikė galimybę aptikti parazitus, pasislėpusius mūsų kūne.

Parazitai organizme

Diagnostika „pagal kraujo lašą" („gyvo" kraujo mikroskopija). Tai unikali galimybė pažvelgti į savo organizmo ląstelių pasaulį ir, pamačius ląstelių veiklos nukrypimų, imtis taisyti savo sveikatą ankstyviausiame ligos etape. Kraujo lašas imamas iš piršto. Svarbi savybė, skirianti šį metodą nuo įprastų tyrimų yra tai, kad kraujo mėginys ištiriamas be jokio išankstinio apdorojimo, paciento akivaizdoje. Pacientas turi unikalią galimybę pamatyti savo ląsteles ir vykstant tyrimui gauti ypač svarbios informacijos apie savo sveikatą.

Parazitų žala organizmui

Be sukeliamų simptomų, kurie blogina bendrą savijautą, parazitų organizme sukelia ir rimtų sveikatos bėdų, ypač yra pavojingi vaikams:

1. Parazitai, prisitvirtindami virškinimo trakte ar „susisukdami lizdą" (kapsulę) kituose organuose bei audiniuose, pažeidžia ir traumuoja organus, trukdo jiems normaliai funkcionuoti, sukelia skausmus, spazmus, sutrikdo žarnyno peristaltiką. Dėl to atsiranda vidurių užkietėjimas ir t.t.

2. Parazitai kliudo organizmo darbui. Parazitai gali įsikurti ir raumenyse, ir plaučiuose (imituodami tuberkuliozės židinius), ir kepenyse, jie gali net pažeisti smegenis (imituodami klinikinį smegenų auglio vaizdą ir faktiškai nužudydami šeimininką).

3. Įsiskverbę į audinius ar prikibę prie žarnyno sienelių, parazitai pažeidžia dengiamuosius organų audinius ir šitaip atveria kelią infekcijai, sukelia ilgai trunkančius uždegimo židinius, išsekina imuninę sistemą. Ypač jie pažeidžia besiformuojančią ir nestabilią vaiko imuninę sistemą.

4. Parazitai sunaikina resursus, būtinus pačiam organizmui.

Parazitai organizme: pasekmės

Ilgainiui parazitų daroma žala vis didėja, nes:

  • patys parazitai auga,
  • parazitų skaičius didėja,
  • organizmo apsauginės jėgos ir resursai išsenka!

Parazitai „kur valgo, ten ir dergia", t.y., nuodija organizmą savo gyvybinės veiklos produktais. Jei parazitai ilgai egzistuoja žmogaus organizme, palaipsniui pakinta jo imuninė sistema - ji tampa mažiau jautri svetimkūnių „įsiveržimams", taigi ir paruošia terpę sunkioms infekcijoms bei vėžiniams susirgimams.

Parazitų gydymas

Cheminiais preparatais parazitai neįveikiami: jie labai toksiški, ir nėra tokio cheminio preparato, kuris veiktų visas parazitų rūšis visose vystymosi stadijose. Toks preparatas numarintų žmogų.

Vilniuje taikomas diagnostikos derinys (biorezonansinis kompiuterinis tyrimas + diagnostika pagal kraujo lašą):

  • vidaus organų (plaučių, kepenų, tulžies pūslės, skrandžio, kasos, žarnyno ir kraujo) biorezonansinis kompiuterinis tyrimas;
  • diagnostika pagal kraujo lašą;
  • patyrusio gydytojo konsultacija;
  • individualiai parenkamos organizmo sveikatinimo programos.

Indikacijos diagnostikai atlikti:

  • širdies ir kraujagyslių ligos;
  • padidėjusi temperatūra „be simptomų";
  • dažnai ir sunkiai sergantys žmonės;
  • probleminė oda, grybelinis odos pažeidimas;
  • lėtinio nuovargio sindromas, raumenų ir sąnarių skausmai;
  • endokrininės sistemos liga;
  • stomatitas ir lėtiniai nosiaryklės susirgimai, lėtinis ir ilgai trunkantis bronchitas, bronchinė astma;
  • ūmios ir lėtinės infekcinės uždegiminės ligos;
  • lėtinės virškinimo trakto organų ligos;
  • jungiamojo audinio ligos;
  • sveikimo periodas po ūmių bakterinių ir virusinių žarnyno infekcijų;
  • reabilitacija užbaigus antibakterinį gydymą.

 


Komentarai
10269255_620171664742199_6640026875724646202_o
rasytei77

Šai kodėl reikia vartoto antiparazitines programas reguliariai du kartus metuose ir kartu stiprinti imunitetą. Taip užkertamas kelias parazitams daugintis organizmo viduje. Biorezonansinė diagnostika geras dalykas, gali parodyti parazitų rūšį, tačiau dar svarbiau yra naikinti parazitus. Mes vartojame augalinį antiparazitinę programą. Rezultatai puikus. Jei kam įdomu, galiu pasidalinti informacija.

2014-05-25 16:28
Anonsas.lt naujienlaiškio prenumerata

Sužinok naujausias mados tendencijas, geriausius receptus, kelionių ir laisvalaikio idėjas! UŽSIPRENUMERUOK!

anonsas.lt pristato
Anonsas.lt pristato
Kaip dažyti plaukus?

Atsako ir pataria plaukų SPA terapeutė Rita Liutikienė

Žiobrių žvejyba Žiobrių žvejyba

Kaip žvejoti žiobrius, kur žvejoti žiobrius, meškerės, pašarai, sistemėlės, masalai žiobriams

Ančiuviai Jūrinės žuvys

Kaip atpažinti jūrinę žuvį žvejų ir žuvų turguose visame pasaulyje, kaip išsirinkti skanią žuvį žuvų turguje

Valentino diena Šv. Valentino diena: kad turėtumėte ką prisiminti

Idėjos vakarėliui, kai švenčiate dviese arba su draugais.

Teidės ugnikalnis Teidės ugnikalnis

Ekskursija į Teidės ugnikalnį, pėsčiųjų takai prie Teidės, Tenerifės sala

Kaip pasigaminti žvakę namuose Kaip pasigaminti žvakę namuose?

Aromatinės, dekoratyvinės žvakės gamyba namuose. Graži rankų darbo žvakė.

Ką padovanoti kulinarui Ką padovanoti kulinarui

Geriausia dovana maistą gaminančiam virėjui, kulinarui, kokią maisto gaminimo įrangą padovanoti

Dovana keliautojui Dovanos keliautojams

Dovanų idėjos keliautojams

Katastrofų filmai Geriausi katastrofų filmai

Populiariausi visų laikų katastrofų filmai apie nelaimes - nuo ateivių ir žemės drebėjimų iki gaisrų ir potvynių.

Alaus diržas Ką padovanoti vaikinui? 20 puikių dovanų vaikinui idėjų

Dovana vaikinui, dovanų idėjos vaikinui, linksmos ir naudingos dovanos vaikinui

Kaip dekoruoti moliuga Helovinas: kaip dekoruoti moliūgą ir puošti namus

Kad šiurpią spalio naktį iš nuostabos aikčiotų kaimynai - paverskite savo namus šviečiančių moliūgų tvirtove.

Tradicinis varškės apkepas Tradicinis varškės apkepas su razinomis

Tradicinio varškės apkepo receptas su razinomis

Kelionė į Lenkijos Zakopanę Kelionė po Pietinę Lenkiją

Maršrutas po Pietinę Lenkiją, lankytinos vietos Pietų Lenkijoje, pramogos Lenkijos Pietuose

Varškės apkepas Varškės apkepas

TOP 3 varškės apkepo receptai, tradicinis varškės apkepas, varškės apkepas su razinomis, varškės apkepas su dribsniais

gražiausi Tuniso miestai Gražiausi Tuniso miestai

Kelionė po įdomiausius Tuniso miestus ir įspūdingiausius lankytinus objektus.

Latvijos pajūrio paplūdimiai Latvijos pajūrio paplūdimiai

Paplūdimiai Latvijos pajūryje, Latvijos pajūrio paplūdimių, pliažų apžvalga, atsiliepimai ir rekomendacijos

Pramogos Utenoje Pramogos Utenoje

Ką veikti Utenos rajone

Geriausi sporto klubai Vilniuje Geriausi sporto klubai Vilniuje

Geriausi jėgos sporto klubai Vilnius, geriausi treniruoklių sporto klubai Vilniuje, geriausi sporto klubai moterims Vilniuje

Stemplės uždegimas Stemplės uždegimas

Stemplės uždegimas (ezofagitas) yra ūminis arba lėtinis tam tikrų stemplės gleivinės dalių uždegimas, dėl kurio atsiranda skausmas krūtinėje, rėmuo ir kiti negalavimai.

Uzbekiška „Basma" kazane Uzbekiška „Basma" kazane

Uzbekų nacionalinis patiekalas, troškinys ir sriuba viename, Uzbekiškos „Basma" receptas, kaip pagaminti „Basma".

Kaimo turizmo sodyba įmonės renginiui Geriausios kaimo turizmo sodybos

Kaip išsirinkti geriausią kaimo turizmo sodybą ramiam poilsiui, šventei, įmonės renginiui, vestuvėms.

Įdomiausios lankytinos vietos Lietuvoje Įdomiausios lankytinos vietos Lietuvoje

Lankytinos Vietos Lietuvoje, Ką verta pamatyti ir nuveikti Lietuvoje?

Alkoholio maišymas Alkoholio maišymas

Alkoholiniai gėrimai ir kokteiliai, populiariausi alkoholiniai kokteiliai, su kuo maišyti alkoholį, kokius kokteilius rinktis, kad nejaustume pasekmių?

Poilsis Utenoje Poilsis Utenoje

Kur ilsėtis Utenos rajone, poilsiavietės Utenos rajone,

plastikinė valtis Kaip išsirinkti plastikinę valtį

Kokią plastikinę valtį pirkti, geriausios plastikinės valtys

kelionė į Tunisą Kelionė į Tunisą

Maršrutas po Pietinį Tunisą, Gafsa-Tozeuras-Kebilis-Tatuinas-Džerba-Mahdija, reportažas iš kelionės į Tunisą

velykiniai sveikinimai Velykiniai sveikinimai

Velykiniai sveikinimai tėvams, draugams, artimiesiems, kolegoms

Velykiniai sveikinimai Sveikinimai Šv. Velykų proga

Solidūs velykiniai sveikinimai. Juokingi sveikinimai Velykų proga. Originalūs sveikinimai su Šv. Velykomis.

Kelionė į Tenerifę Kelionė į Tenerifę

Ką pamatyti Tenerifėje, lankytinos vietos Tenerifėje, pramogos Tenerifėje, automobiliu po Tenerifę, geriausios vietos poilsiui Tenerifėje

Lankytinos vietos tunise Lankytinos vietos Tunise

Ką aplankyti ir pamatyti Tunise, gražiausi Tuniso miestai

Originalūs kvepalai Originalūs kvepalai: patarimai, kaip atskirti originalius kvepalus nuo klastočių

Originalių kvepalų požymiai, kaip išsirinkti kokybiškus ir originalius kvepalus, požymiai, kad perkate padirbtus kvepalus, kvepalų žymėjimas

Anonsas.lt pristato
Dalia Dulkienė Dalia Dulkienė

Dalios receptų knyga

neringos blogas Neringa L.

Neringos receptų knyga

Galina Jagello

Maisto patiekalų receptų knyga