Tortai Vilniuje

2019-10-23 20:00   Peržiūros : 2   Spausdinti


Gardumynas, kuris maloniai nustebina kiekvieną kartą. Gardumynas, be kurio neįsivaizduojama nei viena šventė. Gardumynas, kuris bėgant laikui įgauna begales formų ir vis keičiasi. Tai – vienas skaniausių saldaus stalo atradimų – tortas. Kaip ir kada jis atsirado? Kokia visiems gerai žinoma torto „Napoleono“ istorija? Kaip atskirti tinkamus torto įrankius? Kaip išsirinkti ne tik gerą bei kokybišką tortą šventėms, bet ir panašaus pavidalo saldumyną - pyragą? Į šiuos ir kitus klausimus, atsakymai pateikiami žemiau.

Tortų atsiradimas pasaulyje

Nors dabar šis saldumynų „karalius“ puošia bene kiekvieno stalą per šventes (ir ne tik), tačiau retas kuris susimąsto apie torto atsiradimą pasaulyje. Kokiu tikslu jis išvis atkeliavo? Daugumoje mokslinių šaltinių teigiama, jog torto atsiradimas skaičiuojamas nuo Baroko laikų. Ši epocha pasižymėjo begaliniu puošnumu, todėl ir maistas privalėjo darytis vis puošnesnis, labiau stebinantis. Tiesa, daugiausiai dėmesio buvo kreipiama į išvaizdos kūrimą, o ne apie pačio torto skonį. Tuometinė tortų paskirtis – sukuri grožį ir puošnumą išorėje. Galima teigti, jog Baroko epocha mums paliko ne tik įspūdingus architektūrinius kūrinius, bet ir naują maisto pramonės kultą - puošybą.

Tortas „Napoleonas“

 

Išgirdę žodžius „Tortas Napoleonas“, ne vienas įsivaizduojame burnoje tirpstantį, be galo skanų ir trapų tortą. Tai jis – vienas garsiausių tortų pasaulyje, kurio istorijos versijų galime išgirsti tikrai ne vieną. Vieni mano, jog tai buvusių prancūziškų pyragėlių naujoji versija. Rusų tauta mano, jog torto receptas sukurtas būtent jų šalyje ir tai yra Rusijos valstybės nacionalinis tortas. Treti teigia, jog „Napoleono“ pradžia buvo Italijoje, kilusi nuo miesto Neapolio pavadinimo. Tai - dažniausiai pasitaikančios trys versijos, kurias galime išgirsti apie šio torto atsiradimą. Jeigu įdomu, kuri versija yra realiausia, deja, bet spręsti teks jums patiems. Kolkas mokslininkai dar neišsiaiškino, kur yra torto „Napoleono“ pradas. Pasitelkus loginį mąstymą galimą daryti prielaidą, jog visos šios versijos turi tiesos. Tik kuri yra ta tikroji? Turbūt, atsakymą parodys laikas.

Vestuviniai tortai

Vieną gražiausių švenčių gyvenime neįsivaizduojama ne tik be nuostabaus dekoro, bet ir be vieno, be galo svarbaus akcento, - torto. Vestuvinis tortas yra ne tik stalo puošmena, tačiau ir šventės simbolis. Jeigu dabar torto pjaustymas tampa viena laukiamiausių viso vakaro ceremonijų, ankščiau taip tikrai nebuvo. Senovės Romoje, tuometiniai gyventojai apmėtydavo jaunąją iš vandens, miltų bei druskos keptų papločių. Vėliau tradicija kiek pakito – romėnai laužydavo paplotėlį virš nuotakos galvos ir tokiu būdu ją apipildavo trupiniais. Tuos trupinius reikėdavo suvalgyti kartu su jaunikiu. Tai, anot Romos gyventojų, reiškė sėkmę, laimę bei darną. Tiesa, trupinius surinkdavo ir svečiai. Nuo XVII amžiaus Europoje taip pat egzistavo vestuvinių tortų kultas. Vieną kepdavo nuotakai, kitą – jaunikiui. Moteris vaišindavo visas dailiosios lyties atstoves, o jaunikis – vyriškosios lyties atstovus. Jeigu dabartiniais laikais merginai pagavus nuotakos puokštę sakoma, kad jos sekančios laukia vestuvės, XVII amžiuje buvo kiek kitaip. Jaunosios torte buvo paslėpiamas žiedelis, tad ta, kuri jį rasdavo, reikšdavo, jog jos artimiausiu metu laukia vestuvės. Tiesa, dauguma tautų turėjo skirtingas vestuvinio torto tradicijas. Pavyzdžiui, didieji trijų aukštų tortai pradėti kurti dar XX amžiaus pradžioje, Anglijoje. Ši mada išliko iki nūdienų.

Tortinės ir kiti vestuvių įrankiai

Jeigu galvojate, kad vestuviniai tortai yra svarbus šventės akcentas, turine nepamirši ir priedų – tortinių bei kitų vestuvinių įrankių. Ankščiau tortinės pasižymėjimo paprastumu, tačiau dabar, vis labiau tobulėjančios medžiagos pakeitė ir tortinių rinką. Šiuo metu galime įsigyti pačių įvairiausių: nuo dažniausiai mums visiems žinomų stiklinių iki geležinių! Skamba įdomiai, tiesa? Modernios technologijos padėjo į rinką atvesti neįprastas tortines. Dažnai žmonės nebenori stiklinių, ką jau kalbėti apie pačias įvairiausias vestuvių tematikas, prie kurių, žinoma, derinasi ir pačios tortinės. Tiesa, be jų taipogi yra ir kitų vestuvinių įrankių, tokių kaip torto mentelė, desertiniai įrankiai, lėkštutės. Būtent vestuvėms šie įrankiai atrenkami be galo atsakingai, pritaikoma pagal kiekvieno užsakovo poreikius. Kaip ir tortinės, šie įrankiai taip pat turi begales įvairiausių variantų. Nuo įprastų metalinių iki paauksuotų.

Tortai gimtadieniams

Kai artėja viena nuostabiausių švenčių metuose – gimtadienis, dauguma žmonių iškart pradeda galvoti apie tortą. Kokį jį užsakyti? Kaip parinkti tokį, kuris tiktų visiems svečiams? Turbūt, esate tai pagalvoję tikrai ne kartą. Galbūt, net pagalvojote prieš kone kiekvieną artėjantį gimtadienį. Juk mes įprantame prie skonių ir norime nustebinti savo (ir kitų) gomurį vis labiau ir labiau. Prieš pasirenkant vietą, kurioje planuojate įsigyti šį saldumyną, išsiaiškinkite, ar svečiai turi alerginių reakcijų į tam tikrus produktus. Toliau, pagalvokite, ar svečių tarpe nebus tokių, kurie nevalgo kai kurių produktų. Pasvėrę šiuos kriterijus, išsirinkite vietą, kurioje dedami kuo natūralesni ingredientai bei atsižvelgiama į kliento poreikį atsisakyti tam tikrų produktų. Jei svečių tarpe bus veganas, torto, kuriame gausu kiaušinių ir sviesto, tikrai neįsiūlysite. Tokiu atveju reikia pasirinkti vietą, kurioje tortą pagamins pagal jūsų asmeninius poreikius. O jeigu svečiai specialių pageidavimų neturi, jums išsirinkti bus daug paprasčiau. Tuomet kliaukitės savo intuicija, arba tai, ką mėgstate jūs.

Pyragų atsiradimas

Pyragus mes įsivaizduojame kaip torto atmainą. Galima pastebėti, jog yra žmonių, kurie be galo mėgsta pyragus, tačiau nemėgsta tortų. Arba atvirkščiai. Kuo tortai skiriasi nuo pyragų? Tiesa ta, jog jie turi daug panašumų, tačiau pyragas nėra siejamas su puošnumu. Taipogi pyragų būna nesaldžių (pavyzdžiui, mėsos pagardai), o tortų – ne. Pyragas kepamas paprastesniu principu, nors šiomis dienomis jų atsirado tiek įvairiausių, kad kai kuriuos sunku suprasti,- vis dažniau jie atrodo tarsi tortai! Pyragų atsiradimas pasaulyje prasidėjo nuo senovės Romos. Tuomet tai buvo kepiniai su mėsos įdaru. Tikrieji, saldūs pyragai, atsirado XVI amžiaus pabaigoje Šiaurės Europoje, kurių tešla pasižymėjo plastiškumu ir suklijuotais kraštais. Įvairiuose regionuose vyrauja skirtingų pyragų poreikis. Tarkime, Naujoji Zelandija ir Australija pripažįsta nesaldžius pyragus, dažniausiai pagamintus iš kiaulienos ar vištienos. Lietuvoje pyragas yra laikomas saldus duonos kepinys, kepamas iš kvietinės tešlos, kurioje gausu cukraus ir riebalų.

Pyragai Vilniuje

Pyragų, tortų ir įvairiausių saldumynų gausa Vilniuje išties didelė. Sostinėje įsikūrę kepyklų ir kavinių tinklai mums tiesiog siūlyte siūlo įsigyti jų gaminių. Norint pasirinkti geriausią variantą, reikėtų išsiaiškinti ne tik, kaip pyragai yra laikomi, bet ir iš kokių ingredientų yra gaminami.

„Prezo kepyklėlė“ siūlo daug pyragų (beje, ir tortų) variantų. Kadangi šioje vietoje gaminiai gaminami ir pagal individualų užsakymą, ingredientai parenkami pagal kiekvieno žmogaus poreikius. Užsukę į jų internetinį puslapį, galite pamatyti kokius pyragus ši kepyklėlė kepa. Pasirinkimas nustebins net ir išrankiausią klientą: nuo visiems mums gerai žinomo tinginio, iki įvairiausių šventinių pyragų ar net šimtalapio. Tiesa, asortimentas gali skirtis priklausomai nuo miesto, todėl jų puslapyje galite pamatyti, kas kiekviename mieste yra siūloma.

<!-- /* Font Definitions */ @font-face {font-family:"Cambria Math"; panose-1:2 4 5 3 5 4 6 3 2 4; mso-font-charset:0; mso-generic-font-family:roman; mso-font-pitch:variable; mso-font-signature:3 0 0 0 1 0;} @font-face {font-family:Calibri; panose-1:2 15 5 2 2 2 4 3 2 4; mso-font-charset:0; mso-generic-font-family:swiss; mso-font-pitch:variable; mso-font-signature:-536859905 -1073732485 9 0 511 0;} /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-unhide:no; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; margin:0in; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Calibri",sans-serif; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:Calibri; mso-fareast-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi; mso-ansi-language:LT;} .MsoChpDefault {mso-style-type:export-only; mso-default-props:yes; font-family:"Calibri",sans-serif; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:Calibri; mso-fareast-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi;} @page WordSection1 {size:8.5in 11.0in; margin:1.0in 1.0in 1.0in 1.0in; mso-header-margin:.5in; mso-footer-margin:.5in; mso-paper-source:0;} div.WordSection1 {page:WordSection1;} -->

<!-- /* Font Definitions */ @font-face {font-family:"Cambria Math"; panose-1:2 4 5 3 5 4 6 3 2 4; mso-font-charset:0; mso-generic-font-family:roman; mso-font-pitch:variable; mso-font-signature:3 0 0 0 1 0;} @font-face {font-family:Calibri; panose-1:2 15 5 2 2 2 4 3 2 4; mso-font-charset:0; mso-generic-font-family:swiss; mso-font-pitch:variable; mso-font-signature:-536859905 -1073732485 9 0 511 0;} /* Style Definitions */ p.MsoNormal, li.MsoNormal, div.MsoNormal {mso-style-unhide:no; mso-style-qformat:yes; mso-style-parent:""; margin:0in; margin-bottom:.0001pt; mso-pagination:widow-orphan; font-size:12.0pt; font-family:"Calibri",sans-serif; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:Calibri; mso-fareast-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi; mso-ansi-language:LT;} .MsoChpDefault {mso-style-type:export-only; mso-default-props:yes; font-family:"Calibri",sans-serif; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-fareast-font-family:Calibri; mso-fareast-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi;} @page WordSection1 {size:8.5in 11.0in; margin:1.0in 1.0in 1.0in 1.0in; mso-header-margin:.5in; mso-footer-margin:.5in; mso-paper-source:0;} div.WordSection1 {page:WordSection1;} -->


Anonsas.lt naujienlaiškio prenumerata

Sužinok naujausias mados tendencijas, geriausius receptus, kelionių ir laisvalaikio idėjas! UŽSIPRENUMERUOK!

anonsas.lt pristato
Anonsas.lt pristato
Kaip dažyti plaukus?

Atsako ir pataria plaukų SPA terapeutė Rita Liutikienė

Stintų žvejyba Klaipėdoje Stintų žvejyba Klaipėdoje

Kaip žvejoti stintas nuo kranto, stintų gaudymas Smiltynėje

Mankšta 23 nėštumo savaitę 23 nėštumo savaitė

Ką daryti, kai tinksta galūnės? Kokią liemenėlę rinktis nėštumo metu? Kuo naudingi avinžirniai?

Kelionė į Kopenhagą Kelionė į Kopenhagą

Ką veikti ir ką pamatyti Kopenhagoje. Pastebėjimai ir patarimai apie maistą, nakvynę, viešąjį transportą ir Kopenhagos kortelę (Copenhagen Card).

Skrandžio skausmai Skrandžio skausmai

Skrandžio skausmais gali pasireikšti daugelis ligų

Kaip užauginti avokadą Avokado auginimas

Kaip auginti avokadą namuose?

Kelionė autobusu į Austriją halstatas Geriausios kelionės autobusu 2020

Poilsinės, pažintinės, trumpos ir ilgos geriausios autobusinės kelionės 2020

valentino diena 2013 Beprotiškiausios idėjos Šv. Valentino dienai

Valentino diena: idėjos kaip nustebinti

Madingi moteriški batai 2020 Madingi moteriški batai 2020 metais

2020 metų pavasario/ vasaros avalynės tendencijos – nuo naujai sugrįžusių grubių loaferių iki moteriškų batelių Mary Jane su dirželiu. Kokie batų modeliai madingiausi šį sezoną ir kaip juos priderinti prie aprangos?

Mankšta 22 nestumo savaitę 22 nėštumo savaitė

Prasidėjus 22 nėštumo savaitei jūsų mažylis bus jau gerokai paaugęs - nuo galvos viršaus iki kulnų kūdikio ilgis sieks apie 27.8cm, o svoris gali būti apytiksliai 430g

 Geriausia poilsinė kelionė į Egiptą Geriausios poilsinės kelionės 2020

Geriausi poilsinių kelionių maršrutai, paplūdimiai, lankytinos vietos bei maistas

Kudikio odos issutimas Kūdikio odos iššutimas

Kodėl kūdikiams atsiranda odos iššutimas? Kaip išvengti iššutimų?

Scanpix Riestas užpakaliukas: pratimai

Pratimai stangriam užpakaliukui ir gražioms šlaunims formuoti

Mankšta  dvidešimt pirmą nėštumo savaitę 21 nėštumo savaitė

Kas įtakoja venų varikozės atsiradimą nėštumo metu? Kaip suvaldyti nerimą ir panikos priepuolius?

Madingi kirpimai 2020 Trumpų plaukų šukuosenos 2020

2020 metų trumpų plaukų kirpimai - natūralumas, jaunatviškumas, moteriškumas, subtili elegancija, mažiau glamūro, daugiau ramybės ir pasitikėjimo savimi.

Kūdikio odos priežiūra Kūdikio odos priežiūra

Kaip prižiūrėti kūdikio odą

Kelionė į Vieną, Belvedere rūmai Kelionė į Vieną

Kaip nukeliauti į Vieną, ką pamatyti ir ką veikti Vienoje, lankytinos Vienos vietos, kur apsigyventi Vienoje

Geriausios pažintinės kelionės Portugalija Geriausios pažintinės kelionės 2020

Kur keliauti, kad gauti geriausius įspūdžius iš kelionių

Mankšta 20 nėštumo savaitę 20 nėštumo savaitė

Kaip elgtis jaučiant paruošiamuosius sąrėmius? Kaip išvengti hipertenzijos? Kodėl nėštumo metu trūksta geležies?

Kelionė į Portugaliją Kelionė į Portugaliją

Kelionė po Portugaliją, Lisabona, Portas, Algarvė, Atlanto pakrantės miesteliai. Ką veikti Portugalijoje, lankytinos Portugalijos vietos

Kelionė į Normandiją Kelionė į Normandiją

Kelionė po Normandiją, Kalvadoso regioną automobiliu, ką veikti Normandijoje, sidro ir kalvadoso degustacijos, poilsis ir kulinarinės patirtys Normandijos pajūryje

Gražiausi vaizdai ir Roma Pincio parkas virš popolo aikštės Kelionė į Romą

Kelionė savaitgaliui į Romą, lankytinos vietos, ką veikti Romoje, ekskursija po Romą, kelionės į Romą įspūdžiai

Kelionė į Škotiją Škotijos karvė Kelionė į Škotiją

Škotija automobiliu, Edinburgas, Škotijos aukštikalnės, Isle of Skye, Loch Ness ežeras

Kelionė į Filipinus Kelionė į Filipinus

Ką aplankyti Filipinuose. Įspūdžiai ir patarimai.

Geriausios kelionės Europoje, Normandija Geriausios kelionės po Europą 2020

Kelionių maršrutai po Europą, kur keliauti Europoje, lankytinos Europos vietos

Antikos laikų serialas Roma Geriausi istoriniai serialai

Įdomiausi istoriniai serialai suskirstyti pagal epochas ir šalis

Mityba diabetikams Kaip maitintis sergant diabetu?

Mityba diabetikams: patarimai ir taisyklės, kaip taisyklingai maitintis

Stemplės uždegimas Stemplės uždegimas

Stemplės uždegimas (ezofagitas) yra ūminis arba lėtinis tam tikrų stemplės gleivinės dalių uždegimas, dėl kurio atsiranda skausmas krūtinėje, rėmuo ir kiti negalavimai.

Kelionė į Vengriją automobiliu, karštieji Miskolc šaltiniai Kelionė į Vengriją automobiliu

Vengrija automobiliu, maršrutas su įdomiausiomis Šiaurinės ir Centrinės Vengrijos vietomis, kelionės į Vengriją žemėlapis su lankytinomis vietomis

Mankšta 19 nėštumo savaitę 19 nėštumo savaitė

Kokių kosmetinių medžiagų vengti nėščiai moteriai? Kaip gydyti atsiradusias odos problemas? Grožio ir mitybos patarimai bei saugios kosmetikos priemonės nėštumo metu.

Kaip nugalėti depresiją po švenčių

Slogi nuotaika, liudesys, tingulys, depresija... Patarimai, kaip laimingiems grįžti prie rutinos.

Anonsas.lt pristato
Dalia Dulkienė Dalia Dulkienė

Dalios receptų knyga

neringos blogas Neringa L.

Neringos receptų knyga

Galina Jagello

Maisto patiekalų receptų knyga

Ten Walls ir LVSO koncertas

rugpjūčio 22:00 Trakuose "trakų pilis" Ten Walls ir LVSO koncertas

Donatas Montvydas koncertas Donatas Montvydas koncertas

gruodžio 25d. 20:00 Vilniuje "loftas" Donatas Montvydas koncertas

Kalėdos sostinėje (2018) Kalėdos sostinėje (2018)

gruodžio 1d 17:00 Vilniuje "Katedros aikštė" Kalėdos sostinėje (2018)

Orkestras Lords Of The Sound Music is coming Orkestras „Lords Of The Sound“: Music is coming

Lapkričio 20d. Vilniuje "Compensa" Orkestras „Lords Of The Sound“: Music is coming

Naujieji Metai  Poliarizuoti Stiklai Eina Eina Festivalis Naujieji Metai | Poliarizuoti Stiklai "Eina Eina Festivalis"

gruodžio 31d. Vilniuje "tamsta kulbas" Naujieji Metai | Poliarizuoti Stiklai "Eina Eina Festivalis"

ERRORAI l premjera ERRORAI l premjera*

Gruodžio 9d. Vilniuje "meno fortas" ERRORAI l premjera*

Skamp20 Skamp20

Vilniuje "siemens arena" 2018 12 26d Skamp20

Stonkus ir Katleris: #ManTaiKieme Stonkus ir Katleris: #ManTaiKieme

Vilniuje "siemens arena" 2019 sausio 4d Stonkus ir Katleris: #ManTaiKieme

VIKTORIJA GEČYTĖ QUINTET – BLUES BY FIVE VIKTORIJA GEČYTĖ QUINTET – BLUES BY FIVE

Vilniuje 'Jazz cellar 11" VIKTORIJA GEČYTĖ QUINTET – BLUES BY FIVE

Viktorija Gečytė Quintet Viktorija Gečytė Quintet

Vilniuje "Jazz cellar "Viktorija Gečytė Quintet